פודקאסטים

|

ראש השנה

הנני #1: סליחות – הקריאה להתעורר

הרב מישאל ציון והרב אבן לידר

איך אנחנו יכולים לחגוג את חגי תשרי בעידן של ריחוק חברתי? מה מגיפת הקורונה מלמדת אותנו אודות ראש השנה, יום כיפור וסוכות? העולם היהודי עומד לחוות את התקופה של חגי תשרי באופן חסר תקדים. בתי הכנסת נעולים, קהילות שומרות על ריחוק חברתי ומגיפה משתקת את החברה. ובזמן שהעולם זקוק נואשות לתפילות אנחנו לא מסוגלים להתכנס להתפלל ביחד.

ב"הנני", הפודקאסט החדש של בית אבי חי (באנגלית), הרב מישאל ציון מזמין מנהיגים רוחניים בעלי מעוף מרחבי ארה"ב לבחון, ביחד, איך ניתן להתחיל את השנה החדשה על אף – ובמודעות ל – מגיפת הקורונה. בשילוב ייחודי של שיח נוקב וחוויה מרגשת, כל פרק מבקש ליצור שער לשנה חדשה מתוקה יותר.

 

פרק 1: סליחות: הקריאה להתעורר

הרב אבן לידר הוא מורה תפילות בעל שם עולמי. הוא הקים קהילות תפילה פורצות גבולות מירושלים ועד לבוסטון, ומכשיר רבנים בתחום של המסורת העתיקה של מנהיגות רוחנית באופן חדשני. "חגי תשרי תחת מגיפת הקורונה, זה אומר שאנחנו לא יכולים לסמוך על הרבנים, החזנים ובתי הכנסת שלנו לרומם אותנו באותה דרך," אומר אבן לידר. "זה תלוי בנו. זה יהיה תלוי בהכנה הנכונה." יחד, מישאל ואבן בוחנים את המנהג הייחודי של אמירת סליחות בשעה 5 לפנות בוקר. הם דנים בפער שקיים בין אשמה וגעגוע. הפרק מסתיים בשיח אודות התפילה השבורה של ליאונרד כהן.

דילוג לתוכן